#UlkonaKuinLumiukko - koko perheen hiihtotapahtuma 18.2. klo 11-14!

Suomen Latu täyttää tänä vuonna 80 vuotta. Parhaana syntymäpäivälahjana Suomen Latu toivoo  #UlkonaKuinLumiukko-aiheista tapahtumaa. Ja mehän annetaan toivomusten mukainen lahja!!

Kemijärven Latu järjestää sunnuntaina 18.2. koko perheen hiihtotapahtuman Pöyliöjärvellä. Tule mukaan hiihtämään ja tekemään lumiukkoja!! Karin laavulla on mehutarjoilu ja siellä voi myös nauttia omia eväitä ja paistaa vaikka makkaraa.

Kemijärven Latu ry on Suomen Ladun jäsenyhdistys ja siihen kuuluu tällä hetkellä 121 jäsentä. Yhdistyksemme toivottaa kaikki ulkoilusta, luontoliikunnasta ja retkeilystä kiinnostuneet tervetulleeksi toimintaan ja tapahtumiin mukaan.


Kemijärven Latu perustettiin 7. heinäkuuta 1967 ja tämä vuosi onkin yhdistyksen juhlavuosi. Kun Suomi täyttää 100, niin Kemijärvellä juhlitaan 50-vuotiasta latuyhdistystä.

Tule mukaan ja osallistu kivaan toimintaan mukavassa seurassa!